REALIZACJE – ślub w ogrodzie i przyjęcie weselne na… 15 osób

REALIZACJE – ślub w ogrodzie i przyjęcie weselne na… 15 osób

Często pytacie mnie czy możliwa jest współpraca z Dream Day Design przy malutkich ślubach i przyjęciach.

Przedstawiam więc kameralny ślub w ogrodzie i przyjęcie weselne na 15 osób 🙂 Sylwii i Pawła.

Bardzo lubię tę realizację. Jest zupełnie nietypowa. Takie kameralne, intymne uroczystości rządzą się swoimi prawami.

Oto 5 głównych powodów za które lubię ją najbardziej!

1. KOLORY / PROJEKT STYLIZACJI

Obok tych kolorów nie można przejść obojętnie.

Zawsze staram się słuchać marzeń moich Par Młodych i w każdą realizację włożyć część ich osobowości.

Sylwia jest bardzo żywiołową, pozytywną osobą, która lubi żywe kolory. Często w rozmowach o inspiracjach wskazywała intensywne fiolety. Przyznam, że ucieszyło mnie to, że mogę stworzyć projekt stylizacji oparty o ten kolor.

Był bardzo na czasie, bo ULTRAVIOLET to KOLOR ROKU 2018 według instytutu Pantone.

Pasował też do brązowych włosów Panny Młodej i jej typu urody… tak, tak, na takie rzeczy też zwracam uwagę 🙂

Pojawił się też na personalizowanym szlafroku ślubnym od Feel Comfy. Cieszę się, że takie szlafroki są teraz dostępne we wszystkich wariacjach kolorystycznych. Jest to świetna opcja na przygotowaniach, wygodna dla Panny Młodej i wygląda spójnie na relacji zdjęciowej. Moje Panny Młode często korzystają z tej opcji i mają ode mnie kod rabatowy -20% na produkty Feel Comfy aby każda mogła sobie na taką pamiątkę pozwolić bez wyrzutów sumienia 🙂

Stylistycznie zależało nam na połączeniu natury (plastry drewna miały być na 100%) i elegancji. Na pierwszy rzut oka założenia nie łącza się ze sobą.

Ale ja lubię wyzwania i umiejętne łączenie stylów i chętnie podjęłam się takiego tematu. Miejsce było do tego idealne, bo Grape Hotel szczyci się eleganckimi wnętrzami i architekturą, ale jednocześnie posiada oranżerię, w której czuje się kontakt z otaczającym hotel ogrodem.

Zobaczcie jak wnętrza z klasą tej miejskiej willi stanowiły świetne tło dla zdjęć z przygotowań Pary Młodej. Wybór padł na łączony apartament, który posiadał jaśniejszy i ciemniejszy pokój. Idealnie!

Natomiast oranżeria i ogród pięknie wpasowały się w założenia przyjęcia w kontakcie z naturą.

Zależało mi aby dekoracje współgrały z zastaną architekturą i nie dominowały pięknej, przeszklonej oranżerii. Dlatego zaproponowałam ażurową ściankę za Parą Młodą z deszczu goździków.

Na stołach pojawiły się plastry drewna z mchem od naszej florystki i gałązkami nawiązującymi do natury i lasu, ale także złote świeczniki adekwatne do okiennych ram i duża ilość pięknych kwiatów dodających elegancji i sprawiających, że odbiór nie jest już typowo rustykalny.

Z drewna były również winietki od Rustykalne Wesele i podstawki pod zaprojektowane przeze mnie menu, dania w bufecie i listę drinków. To kolejny przykład, że małe przyjęcie rządzi się swoimi prawami. Producenci papeterii często mają ustaloną ilość minimalną elementów możliwych do zamówienia. Dlatego zaproszenia Panna Młoda wykonała sama, a menu dostarczyłam ja. Czasem przydaje się gdy Twój wedding planner jest także grafikiem komputerowym 🙂

2. KAMERALNY ŚLUB W PLENERZE

Ceremonia odbyła się w ogrodzie przy oranżerii.

Całe lato tego roku pogoda była wręcz upalna. Noc przed tą realizacją lało. Nie padało… LAŁO!

Nawet gdy jechałam na miejsce rano samochodem to prawie nic nie było widać…

Oczywiście miałam przygotowany plan „B”, ale plan „A” podobał się bardziej. Dlatego postanowiliśmy z całym zespołem na elastyczność, zmieniliśmy plan przygotowań dając pogodzie chwilę na zastanowienie jeszcze 🙂 I udało się. Pogoda polepszała się, a przed samą ceremonią wyszło nawet piękne słońce!

 

Drugi ogród wykorzystałyśmy z fotografką do zaaranżowania jednego z moich ulubionych elementów scenariusza dnia ślubu i wesela – zdjęć „first look”.

Miałam też okazję przetestować się w nowej roli DJa puszczając muzykę w czasie ceremonii. Ale od czego jest konsultant ślubny – „pomogę co mogę” 🙂

Na „łuk” ślubny zaproponowałam nietypowy, sześcienny kształt nawiązujący do geometrii architektury hotelu i oranżerii.

3. ELEGANCKIE MENU

Hotel Grape słynie z pysznego, elegancko podanego jedzenia. Panna Młoda interesuje się tym tematem i było jasne, że na jej przyjęciu weselnym próżno będzie szukać przysłowiowego rosołu i kotletów 🙂

W karcie restauracji Grape nie ma nazw potraw, a składniki. I podobnie wyglądało wybrane menu. Była przystawka z koziego sera/nasturcji/żółtka, a także smażone małże Św. Jakuba/kuksus z kalafiora/puree z kalafiora.

Zabawnie wyglądał deser, który składał się z czekolady/czekolady/czekolady 🙂 Ale gwarantuję, że danie wyszło wyśmienite!

4. NIETYPOWY GOŚĆ / PIES NA WESELU

Nieczęsto zdarza się aby podczas wesela pojawiły się pupile, ale gdy już się zdarza… to kradną na moment całe show 😉

Miffi to mops Pary Młodej i jest częścią rodziny. Panna Młoda zamówiła nawet topper na tort z wizerunkiem Pary Młodej i właśnie mopsa. Nie mogło jej zabraknąć w tak ważnym dniu. Miałam okazję widzieć się z Miffi wielokrotnie wcześniej i również sobie tego nie wyobrażałam inaczej 🙂 W ogrodzie został „łuk”, który po uprzątnięciu krzeseł służył za ściankę do zdjęć. I tak powstały te piękne, rodzinne fotki:

5. SESJA POŚLUBNA W WENECJI

A na deser Para Młoda wybrała się w podróż poślubną do Włoch i zabrała ze sobą fotografkę, aby właśnie w Wenecji zrobić swoją sesję poślubną. Uwielbiam podróże, a sama jeszcze nie miałam okazji wybrać się do Wenecji. Więc takie gratisowe zdjęcia do reportażu ślubnego sprawiły mi podwójna radość. Zobaczcie jak pięknie Paulina uchwyciła klimat i kolory!

Fotograf • Atelier Wspomnień Paulina Leszczyńska, Stylizacja/częściowa organizacja/koordynacja • Martyna Masłyk Dream Day Design, Oprawa florystyczna • MLdecor Maja Ryndzewicz, Suknia ślubna • Belissima Wrocław, Winietki • Rustykalne Wesele, Papeteria • Dream Day Design

 

Chcesz aby agencja Dream Day Design zajęła się organizacją/koordynacją/stylizacją Twojego Dnia?

Zapraszam do kontaktu

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Konsultant ślubny dolnośląskie, opolskie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *